آرد نخودچی خزر خوشه

آرد نخودچی از مواد غذایی ای است که به عنوان یک ترکیب پر پروتئین توصیه می شود.در  طبقه بندی تغذیه آرد نخودچی جز حبوبات محسوب و از نخود تازه یا نخودچی بدون پوست و بی نمک تهیه می‌شود بیشترین مصرف این آرد در صنعت شیرینی پزی است و تفاوت عمده آن با سایر آنها از نظر مواد غذایی نوع و اندازه نشاسته است. در ترکیب نشاسته آرد غلات مقدار آمیلوز و آمیلوپکتین درسطح یکسانی است در حالی که در آرد تهیه شده از حبوبات میزان آمیلوز نسبت آمیلوپکتین بیشتر  است و نشاسته موجود در آن وقتی با آب حل می‌شود حالت ژله ای  پیدا می‌کند.طی فرآیند تصفیه میزان ویتامین D موجود در آرد غلات کم و در نتیجه خواص تغذیه ای نان کاهش می یابد ، اما نخودچی به دلیل این که عمل فرآیند تصفیه روی آن صورت نمی‌گیرد میزان فیبر آن (نوعی فیبر محلول در آب و برای حفظ سلامت مفید است) تغییری نمی کند و مواد مغذی موجود در آن حفظ می شود.آرد نخودچی تهیه شده در صنایع غذایی و بسته بندی خزر خوشه  از بهترین نخودچی های ایران بعد از چند مرحله آسیاب والک به صورت بسیار نرم جهت تهیه انواع محصولات قنادی تولید و بسته‌بندی می‌گردد.

آرد برنج خزر خوشه

آردبرنج چون دارای نشاسته فراوان است برای تهیه نان مناسب است ولی چون مقداری گلوتن آن خیلی کم است و چسبندگی آرد گندم را ندارد بنابراین نمی توان نان معمولی از آن تهیه کرد اما در صنعت شیرینی سازی از آن نان های شیرینی قطع و اندازه کوچک تهیه می‌کنند. همچنین از آن در مواردی مانند فشار خون زخم روده بی‌خوابی واریس بیماریهای مثانه اسهال خونی اسهال صفراوی نقرس اضطراب تقویت کبد تقویت کلیه زخم معده استفراغ سرماخوردگی گواتر سوء هاضمه و دل پیچه نیز استفاده می گردد آرد برنج تهیه شده از برنج و زیر گروه غلات می باشد با داشتن مقادیر زیادی کربوهیدرات تامین کننده انرژی روزانه بوده و به علت داشتن کلسیم فسفر پتاسیم منیزیم و ویتامین های گروه ب نسبت به آرد های دیگر مغذی تر است این محصول در صنایع غذایی و بسته بندی خزر خوشه از بهترین و موثرترین نیم دانه های شمال بعد از مراحل بوجاری و الک در شرایط کاملا بهداشتی تولید و بسته بندی می گردد.

آرد قنادی(نول) خزر خوشه

آرد نول:

این محصول آردی است که از آسیاب نمودن گندم های نرم و سخت تولید و از قسمت مرکزی اندوسپرم گندم استخراج می گردد . دارای بافت کاملاً یکنواخت  و دانه بندی نرم و همچنین کیفیت پروتئین بالا میباشد.
رنگ این آرد روشن ،عاری از سبوس و لکه می باشد . جهت تهیه انواع محصولات و فرآورده های قنادی شامل انواع کیک ها و شیرینی ها مناسب می باشد .

حدود مجاز تعیین شده خاکستر ، گلوتن و پروتئین توسط اداره استاندارد مطابق با جدول زیر می باشد:

خاکستر گلوتن پروتئین
۰/۳۸۰-۰/۵۰ ۲۰-۲۷ ۷-۱۰

با تغییر بر روی میزان گلوتن و پروتئین در محدوده استاندارد می توان آرد صنایع تولید نشاسته و گلوتن ، ویفر ، کراکر و بیسکویت سازی را تولید نمود .
آردهای مورد مصرف ویفر ، کراکر و بیسکویت سازی نیاز به گلوتن بالا نداشته و گلوتن در حد ۲۲ تا ۲۳ درصد مطلوب خواهد بود .
خاکستر آرد نول به دلیل تعدد مغزگیرها و وجود دستگاه دی سی پیلر Dcpeeler و سورتکس پایین و عاری از لکه میباشد.

آرد سوخاری خزرخوشه

پودر سوخاری یا آرد سوخاری معمولاً از نان‌های حجیم تهیه می‌شود. این نان‌ها به شکلی در برابر گرما قرار می‌گیرند که نم آنها از بین برود و به صورت خشک برون آیند. آرد سوخاری و نان سوخاری دو فراورده از یک خانواده هستند. این نان در اثر حرارت مجدد، رطوبت خود را از دست می‌دهد و خشک، قهوه‌ای و برشته می‌شود.اگر این نان خشک شده را به صورت آرد درآوریم، آرد سوخاری به دست می‌آید. در واقع، چنانچه به فروش نروند، به دلیل بیات شدن دیگر به شکل نان قابلیت مصرف نبوده و اگر دچار فساد نشده باشند دوباره به کارخانه بازمی‌گردند و مجدداً در فر قرار می‌گیرند تا به صورت خشک شده درآیند. این فرایند دربارهٔ نان‌هایی که قالب آنها دچار اشکال شده نیز رخ می‌دهد. پس از این مرحله، آنها را آسیاب و به شکل آرد سوخاری بسته‌بندی و روانه بازار می‌کنند.برای آماده‌سازی آرد سوخاری، نان دو بار تحت فرایند پخت قرار می‌گیرد و تهیه آن به‌طور مستقیم از آرد معمولی امکان‌پذیر نیست.فرایندی که در آن سطح مواد غذایی با زبره، عموماً زبره نان، پوشانده می‌شود زبره‌پوشانی نامیده می‌شود.

آرد جو خزرخوشه

آرد جو دارای تمام خواص مفید و متنوع جو می باشد. نان حاصل از این آرد نیز دارای خواص زیادی برای سلامتی می باشد. این نان سرشار از فیبرهای غذایی بوده و در مقایسه با نان تهیه شده از آرد گندم دارای املاح معدنی بیشتری می باشد.جو از آغاز تاریخ انسان و احتمالاً قبل از گندم کشت می ‏شده است و هنوز یکی از غذاهای عمده انسان به شمار می ‏رود. جو برای تعداد زیادی از مردمان نواحی سردسیر و خشک (به ویژه خاور میانه و شمال آفریقا) منبع غذایی مهمی به شمار می‌رود. بقراط، پدر علم پزشکی غرب، جو را به عنوان یکی از مواد مؤثر در درمان بیماری‏ های حاد به کار می ‏برده است. جو از نظر طب قدیم ایران سرد و خشک است.

آرد ذرت خزرخوشه

به علت بالا بودن خواص آرد ذرت برای بدن گزینه بسیار خوبی برای جایگزینی آرد گندم است. ذرت این دانه قدیمی، مزایای بسیار خوبی برای سلامتی دارد و بسیار راحت تر و سالم تر از آرد گندم مورد استفاده قرار می گیرد. این بار در نت‌ نوشت شما را با خواص آرد ذرت آشنا می سازیم.
با توجه به میزان کارتنوئید در آرد ذرت، می توان گفت که این آرد خواص بی شماری برای پیشگیری از مشکلات چشم دارد. کارتنوئید عنصری است که در تمام دانه های ذرت یافت می شود. مقدار زیادی از دانه های ذرت در آرد ذرت وجود دارد که این خواص را به بدن می رسانند. در صورتی که این آرد را به صورت های مختلف به وعده صبحانه خود اضافه کنید خواص آرد ذرت بهتر جذب شده و بسیاری از بیماری های چشم به صورت کاملا طبیعی درمان می شوند.

ادویه جات خزر خوشه

قابل توجه هم میهنان عزیز در سرتا سر کشور

صنایع تولیدی و بسته بندی خزر خوشه با چهل سال سابقه قابلیت تولید وبسته بندي انواع اردهای قنادی از جمله آرد نول ، ارد برنج ، ارد نخودچی ، ارد ذرت ، ارد سوخاری ، ارد جو ، پودر جوانه گندم ، نشاسته ذرت ، نشاسته سیب زمینی ، ارد سویا و انواع ادویجات از جمله فلفل ، زرچوبه ، دارچین ، زنجبیل به همراه انواع ادویه همراه با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت اماده ارایه محصولات فوق بصورت فله به هم میهنان عزیز میباشد.درصورت تمايل لطفا باواحدفروش خزرخوشه تماس حاصل فرماييد.

خزرخوشه ازگذشته تا هميشه 😊

,آرد ,آرد برنج ,آرد گندم ,آرد نول ,آرد کیک ,آرد قنادی ,آرد ذرت ,آرد نخودچی ,آرد سیب زمینی ,آرد سوخاری ,پودر ,خمیر ,پیتزا ,نشاسته ,نشاسته ذرت ,نشاسته سیب زمینی ,ادویه ,ادویه گراماسالا ,گراماسالا ,ادویه کاری ,دارچین ,زردچوبه ,فلفل ,فلفل سیاه ,زنجبیل ,قهوه ,قنادی ,خزرخوشه ,خزر خوشه ,خزر ,خوشه